Подорож до Львова

У рамках святкування Дня працівника освіти колектив коледжу здійснив дводенний екскурсійний тур по місту Львів та Львівській області.

Ми здійснили пішохідну екскурсію  вулицями Львова, відвідали центральну частину міста – площу Ринок,  яка є взірцем середньовічних західноєвропейських міст і впродовж багатьох століть була центром економічного, політичного, культурного життя Львова.

 У центрі площі стоїть будівля ратуші. У всі часи і донині тут урядують виборчі органи міської влади. Ми  піднялися на міську ратушу, де насолодитися панорамою міста.

Привернули увагу викладачів Успенська церква, яка витримана у стилі італійського ренесансу , але на основі традицій українського будівництва та Домініканський собор, велична архітектурна пам’ятка пізнього бароко з оригінальним скульптурним оздобленням та інші пам’ятки Львова.

 

 

Ми відвідали ансамблі Вірменського та Єврейського кварталів.

Нас заінтригував «Музей аптека», в якому демонструються більш ніж три тисячі рідкісних експонатів, які зібрані фармацевтами, науковцями та колекціонерами-ентузіастами. Ми відвідали матеріальну кімнату, лабораторію, аптечні підвали та внутрішній дворик.

 

Вабив своєю красою і Львівський Оперний театр – архітектурна перлина Львова у стилі неоренесансну, один з найгарніших театрів Європи.

Собор св. Юра – один з найкращих архітектурних ансамблів пізнього барокко. Це ціла епоха в житті Львова.

 

Відвідали один з найдавніших некрополів Європи – Личаківський цвинтар, який в середині ХІХ ст. був перетворений на парк та отримав статус музею.

Наступного дня здійснили автобусну екскурсію «Золотою підковою Львівщини». Першим на нашому шляху був Золочівський замок, який вразив нас величною колекцією витворів мистецтва та живопису, зброї, порцеляни, скульптури, килимів.

Наступним ми мали змогу відвідати Олеський замок, який довгий час був магнатською резиденцією, в якому народився польський король Ян ІІІ Собеский.

Серед експонатів замку представлені: українські ікони, портрет Миколи Василя Потоцького, зразки дерев’яної скульптури, надгробок Анни Сенявської та ін.

 

На шляху додому ми відвідали оборонну споруду Дубенський замок — це один із найстаріших замків України, який до цього часу несе у собі риси середньовіччя і є окрасою Рівненщини та одним із семи чудес замків України.

  

Враження від подорожі надовго залишаться в наших серцях.

Previous Article
Next Article