До скількох гуляти неповнолітнім?

Як часто діти, а особливо підлітки, залишаються без нагляду. Але якби вони не були надані самі собі, особливо у вечірній час, багатьох проблем можна було уникнути. Для захисту підростаючого покоління від негативного впливу в 2009 р. в закон, що гарантує права дитини, були внесені зміни. Вони стосуються і часу перебування дітей у громадських місцях. Так до скількох можна гуляти неповнолітнім?

http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/243-18/print1452670698379847

У законі визначається проміжок часу, протягом якого діти (ті, хто не досяг 18 років) не можуть з’являтися без дорослих у громадських місцях. Це нічний час (22.00-6. 00 годин). Громадськими місцями вважаються парки, вулиці, території шкіл та дитячих садків, будинку, під’їзди і сходи, дитячі та спортивні майданчики, інтернет-клуби, кафе, громадський транспорт. Особливо виділені місця, негативно впливають на здоров’я дітей, їх моральність і психіку. Це бари, нічні клуби, дискотеки, гральні заклади, лазні, готелі, магазини з товарами сексуального характеру, алкогольної продукцією і т. д. Відповідно до цього закону в регіонах були розроблені свої адміністративні акти.

За порушення закону встановлена адміністративна відповідальність. Покарання передбачене у вигляді штрафів: для батьків і адміністрації закладів, що порушують закон.  У народі цей закон прозваний комендантською годиною.

Правоохоронні органи вважають за краще іменувати цей час тихою годиною, адже після введення закону кількість злочинів, пов’язаних з підлітками, значно скоротилося.

Previous Article
Next Article