Підтримайте петицію «Щодо термінового прийняття Закону України №5240»

Шановні колеги, студенти, випускники коледжів і технікумів та їх родини!

Відповідно до Розділу XV Прикінцевих та Перехідних положень  Закону України «Про вищу освіту», останній прийом на здобуття вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста проводився у 2016 році.

Так як наближається вступна кампанія 2017 року, а прийняття законодавчих змін, включаючи базовий Закон «Про освіту», потребує  певного часу (нова редакція законопроекту «Про освіту» на даний момент розглядалася ВРУ у першому читанні, але повернуто на повторне перше читання), доцільним є відтермінування вказаної дати до законодавчого врегулювання статусу коледжів і технікумів до 2020 року.

З метою урегулювання даного питання у Верховній Раді України Народними депутатами України Марченко О.О. (посв. №294) та Співаковським О.В. (посв. №380) був зареєстрований Законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» (щодо  освітньо-кваліфікаційного  рівня  «молодший  спеціаліст»)  (реєстр. №5240 від 06.10.2016 р.)

За результатами голосування 19.01.2017 року Верховна Рада України направила Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» (щодо  освітньо-кваліфікаційного  рівня  «молодший  спеціаліст»)  (реєстр. №5240 від 06.10.2016 р.) на доопрацювання, чим залишила напризволяще подальшу долю навчальних закладів, а також без права на майбутню працю  працівників.

Зазначеним законопроектом пропонувалося  здійснювати останній прийом на здобуття вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» у 2020 році, шляхом внесення змін до частини третьої пункту 2 розділу XV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про вищу освіту».

Як зазначається у п.1 та п.2 пояснювальної записки до законопроекту, обґрунтування необхідності прийняття відповідних змін обумовлене тим, що з прийняттям Закону України «Про вищу освіту» майже два роки статус коледжів та технікумів залишається невизначеним на законодавчому рівні, а термін прийому абітурієнтів на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» сплив у 2016 році. З метою запобігання втрати підготовки вкрай важливої середньої ланки фахівців, доцільним є відтермінування вказаної дати до 2020 року, що гарантуватиме доступність отримання початкового рівня вищої освіти.

З метою акцентувати увагу громадськості, Голови Верховної ради України та народних депутатів України щодо даної проблеми, на Офіційному інтернет-представництві «Верховна Рада України. ЕЛЕКТРОННІ ПЕТИЦІЇ»

28 січня 2017 року була зареєстрована та опублікована петиція «Про термінове прийняття Закону України №5240». Автор Тарасюк Ірина Володимирівна.

Просимо Вас долучитись до голосування за дану електронну петицію на офіційному інтернет-представництві  «Верховна Рада України. ЕЛЕКТРОННІ ПЕТИЦІЇ», яка знаходиться за посиланням https://itd.rada.gov.ua/services/Petition/Index/2085?aname=published

Просимо Вас підтримати петицію «Щодо термінового прийняття Закону України №5240» автор Тарасюк Ірина Володимирівна

Процедура голосування триває не більше 5 хвилин!

Інформація при реєстрації не вимагає ідентифікаційного коду та паспортних даних а лише наявність мобільного номеру.

Підписати петицію можна за цим посиланням https://itd.rada.gov.ua/services/Petition/Index/2085?aname=published

Інструкція як швидко підписати петицію

  1. Зареєстуватись на сайті (вгорі, справа)https://itd.rada.gov.ua/services/Petition/Index/2085?aname=published
  2. На телефон приходить код (4 цифри), вводим його і правильно заповнюємо “капчу” (її за першим разом важко відгадати).
  3. Всі наступні інструкції будуть відправлятись на вашу електронну пошту.  Слідкуйте за листами електронної скриньки і виконуйте лише вказівки із неї (буде 2 листи).
    Важливо! Помилка яка відштовхує майже кожного хто голосує. “Інформація щодо петиції Ідентифікатор Вашого підпису не відповідає системному”. Ця помилка виникає тоді, коли не дочекавшись 2 листа із пошти будемо клікати по підпису петиції. Ще раз наголошуємо, щоб успішно підписати петицію потрібно слідкувати за інструкціями листів які приходять на електронну пошту. Підтверджувати акаунт і підписувати петицію потрібно лише за посиланнями що приходять на пошту.
  4. Щоб довго не шукати петицію на сайті верховної ради, пряме посилання на петицію тут https://itd.rada.gov.ua/services/Petition/Index/2085?aname=published
Previous Article
Next Article