Економіка

 


051 ЕКОНОМІКА


Економіка – мистецтво задовольняти безмежні потреби за допомогою обмежених ресурсів.
Лоренс Пітер

 


Актуальність професіїЕкономіка
є невід’ємною частиною  життя людського суспільства. Від професіоналізму економістів залежить фінансово-господарська діяльність окремого підприємства і добробут держави в цілому. Водночас, без елементарних економічних знань неможливо, навіть, правильно розподілити сімейний бюджет.

Економіст – це фахівець, який допомагає компанії або підприємству розставити пріоритети та цілі в роботі так, щоб прибуток був найбільшим, а витрати найменшими, слідкує за динамікою розвитку підприємства, регіону, держави, застерігає керівника від неправильних дій.

Економісти були і залишаються найбільш популярними фахівцями на ринку праці. Економіст може обрати для себе найрізноманітніші сфери діяльності, або ж працювати як самозайнята особа.

 


Працевлаштування


Економічні служби та відділи підприємств будь-якої сфери діяльності та форми власності, державні установи, фінансові установи, філії іноземних компаній, страхові компанії, інвестиційні компанії, аналітичні центри, наукові та освітні заклади тощо.

Фахівець підготовлений до роботи в галузі економіки за Національним класифікатором України: «Класифікатор видів економічної діяльності» ДК 009:2010:
Секція A Сільське господарство, лісове господарство та рибне господарство
Секції B, C, D та E Переробна промисловість, добувна промисловість, розроблення кар’єрів та інша промисловість
Секція F Будівництво
Секції G, H та I Оптова та роздрібна торгівля, транспорт і складське господарство, тимчасове розміщування й органі-зація харчування
Секція J Інформація та телекомунікації
Секція K Фінансова та страхова діяльність
Секція L Операції з нерухомим майном
Секції M та N Професійна, наукова та технічна діяльність, діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування
Секції O, P та Q Державне управління й оборона, освіта, охорона здоров’я та надання соціальної допомоги
Секції R, S, T та U Інші послуги.
Фахівець здатен виконувати зазначені професійні роботи за Національним класифікатором України: «Класифікатор професій» ДК 003:2010:
3119 Технік з планування
3119 Технік з нормування праці
3119 Технік з праці
3434 Асистент економіста-демографа
3434 Асистент економіста-статистика
3436.1. Помічник керівника підприємства (установи, організації)
3436.2. Помічник керівника виробничого підрозділу.
3436.2. Помічник керівника іншого основного підрозділу.
3436.3. Помічники керівників малих підприємств без апарату управління.

Під час навчання у коледжі здобувачі проходять практику на провідних підприємствах міста і області зокрема ПрАТ «Чернігівська кондитерська фабрика «Стріла», ТОВ «Продовольча компанія «Ясен», ПрАТ «Слов’янські шпалери», ПрАТ «Чернігівська швейна фабрика «Елегант», ТОВ «Промсервіс», ПАТ «Завод металоконструкцій та металооснастки», КП «Носівські теплові мережі», Чернігівське колективне підприємство «Пожтехніка», ТОВ «ПРИЛУКИ – ГАРАНТБУД», ТОВ «ПЕТ ТЕХНОЛОДЖИС УКРАЇНА», КП «Чернігіврайагробуд».

Випускники закладу можуть продовжувати навчання у Національному університеті «Чернігівська політехніка» та інших закладах вищої освіти.

 


 

Здобувачі спеціальності є активними учасниками всіх професійних заходів коледжу, міста та України. Вони беруть активну участь у проведенні свят, конкурсів, науково-практичних конференцій та олімпіад,  що сприяє підвищенню професійної майстерності та вдосконаленню фахових навичок.

 


Економіст – універсальна професія. Оскільки він там де потрібно планувати і розраховувати фінанси, де потрібно контролювати витрати коштів, аналізувати результати роботи підприємства. Професійні знання і навички допоможуть у відкритті власного бізнесу.


 

Якщо Ви бажаєте реалізувати себе як особистість і фахівець в одній з найбільш затребуваних і актуальних професій, то Ваш вибір – ЕКОНОМІКА!!!

МИ ЧЕКАЄМО НА ВАС!!!