Готельно-ресторанна справа

Освітня програма профільної середньої освіти спеціальностя 241 Готельно — ресторанна справа

Освітньо — професійна програма «Готельно — ресторанна справа»

Освітньо-професійна програма 241 Готельно-ресторанна справа 2020р.

Освітня програма профільної середньої освіти спеціальностя 241 Готельно — ресторанна справа 2020

Актуальність професії

Фахівець готельно-ресторанної справи являє собою одну з найбільш престижних та високооплачуваних професій. Дана галузь потребує людей, здатних до організації виробництва і обслуговування у закладах готельного і ресторанного господарства. Забезпечення належного рівня якості продукції та послуг, удосконалення форм і методів обслуговування дасть змогу вирватися на новий рівень світового ринку. Спеціалістам, які мають жагу до конкуренції та високу кваліфікацію,  відчиняються двері у великий світ можливостей для кар’єрного та особистісного розвитку.

Поглинаючи знання з освітньої програми профільної середньої освіти, в додаток надається високоякісна освіта у сфері готельно-ресторанної справи, а також можливість подальшого навчання. Це гарний початок для формування і розвитку загальних та професійних компетенцій.

Активна участь студентів у проведенні професійних заходів коледжу, міста та України не залишає нікого байдужим. Зокрема, проведення свят, фестивалів, конкурсів, майстер-класів, конференцій та олімпіад позитивно впливає на підвищення професійної майстерності та вдосконалення фахових навичок.

 

Практика

Для організації освітнього процесу на спеціальності, проведення практичних та лабораторних занять задіяно кухню — лабораторію,майстерню — їдальню та готельний номер, які оснащені сучасним обладнанням та меблями.

Під час навчання у Коледжі студенти проходять практику на підприємствах різних типів, зокрема Парк – готель «Чернігів», Комунальне підприємство «Готельно – туристичний комплекс «Придеснянський» Чернігівської обласної ради, ТОВ «Рейкардс Хотел Менеджмент», ПП «Навчально – методичний центр» Федерації профспілкових організацій Чернігівської області, ТОВ «ШИШКІН СПА ГОТЕЛЬ», ДКП «Готель «Слов’янський», ТОВ «Готель «Ніжин», ,ТОВ «Племінне господарство «Бреч», що знаходяться у місті Чернігові та Чернігівській області та «Фірма «Нефтетранспорт» с. Коблево Миколаївської області та інших підприємствах та закладах України.

Випускники закладу можуть продовжувати навчання у Національному університету «Чернігівська політехніка» та інших закладах вищої освіти України та зарубіжжя.

Спеціальність «Готельно-ресторанна справа» – можливість працювати в:

 • готельно-рестораних комплексах;
 • готелях та аналогічних закладах розміщення (готелі, мотелі, пансіонати тощо);
 • комерційних та соціальних закладах розміщення (туристичні бази, молодіжні готелі, кемпінги, бунгало, будинок відпочинку тощо);
 • спеціалізованіих закладах розміщення (ротелі, ботелі, флотелі, альптотелі, притулки тощо);
 • підприємствах ресторанного господарства (ресторани, бари, кафе, кафетерії, їдальні, ресторани за спеціальними замовленнями (catering));
 • закладах швидкого харчування (fast food, піцерії).

Спеціальність «Готельно-ресторанна справа» — це можливість займати такі посади:

 • керівник закладу ресторанного бізнесу;
 • керівник туристичної групи, організатор подорожей, агент із організації туризму;
 • адміністратор, адміністратор залу, помічник менеджера;
 • завідувач поверхом готелю, черговий по поверху,
 • метрдотель;
 • портьє;
 • завідувач складів сировини, готової продукції виробничих підрозділів підприємств;
 • майстер виробничого навчання;
 • бармен, офіціант;
 • агент з постачання, помічник менеджера

Ти прагнеш стати успішним професіоналом у готельному та ресторанному бізнесі? Мрієш пов’язати своє професійне життя зі сферою, яка не має кордонів? Хочеш бути затребуваним у професійному середовищі та мати успішні кар’єрні перспективи?

Твоя мрія здійсниться зі спеціальністю 241 Готельно-ресторанна справа у Фаховому коледжі економіки і технологій НУ «Чернігівська політехніка»!

Ми гарантуємо унікальний освітній процес,  незабутній драйв і продуктивну співпрацю.