Спортивне життя

Організація освітнього процесу з фізичного виховання, фізичної культури та масового  спорту  у  Відокремленому структурному підрозділі «Фаховий коледж економіки і технологій Національного Університету «Чернігівська політехніка»  базується  на  Законах  України  «Про  освіту»,  «Про професійну (професійно-технічну)  освіту»,  «Про фізичну культуру  і спорт», Концепції розвитку освіти  України на період 2015–2025 років.

Пріоритетними завданнями у ВСП «ФКЕТ НУ «Чернігівська політехніка» є:

 • виховання відповідального ставлення до власного здоров’я, здорового способу життя;
 • формування знань і навичок фізичної культури в житті людини;
 • забезпечення повноцінного фізичного розвитку студентів,
 • формування потреби у безпечній поведінці;
 • протидія та запобігання шкідливим звичкам;
 • профілактика захворювань;
 • створення умов для активного відпочинку студентів.

Основні форми організації фізичного виховання у ВСП «ФКЕТ НУ «Чернігівська політехніка»:

 • заняття з фізичного виховання та фізичної культури згідно з навчальним планом;
 • фізкультурно-оздоровчі заходи;
 • спортивно-масова робота;
 • волонтерська робота.

Фізичне виховання та фізичну культуру в коледжі  викладають досвідчені  викладачі:

Лагункова Наталія Михайлівна — керівник фізичного вихованнямайстер спорту, член виконкому федерації легкої  атлетики області, старший тренер області з легкої атлетики.

Освіта — вища, Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченка.

Кваліфікаційна категорія — спеціаліст вищої категорії.


Довбенко Анатолій Анатолійович — викладач фізичного виховання.

Освіта — вища, Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченка.

Кваліфікаційна категорія — спеціаліст вищої категорії.


У Коледжі діють спортивні секції з легкої атлетики, баскетболу, паурліфтингу, футболу, волейболу жіночого і чоловічого, настільного тенісу, шашок та шахів, організаційна діяльність яких спрямована на вдосконалення фізкультурно-масової, навчально-спортивної роботи, зміцнення здоров’я студентів, формування навичок здорового способу життя та професійної діяльності.

Секція «Легка атлетика»

Легка атлетика – це базовий вид спорту, що входить до програми Олімпійських ігор, та включає  такі дисципліни, як: біг, естафети, стрибки, метання, спортивна ходьба і багатоборства. Заняття легкою атлетикою дуже корисні для організму сучасної людини, в нашу епоху стресів і малорухливого способу життя.

Гордістю закладу та легкої атлетики є студентка групи СР-8 – Лугина Вікторія.

«Я займаюся легкою атлетикою майже   6 років. За цей час в мене були і перемоги, і поразки, які давали стимул ще більше займатися.  Тренування проходять  5 разів на тиждень, в які входять кроси та силові навантаження.

Я виступала на різних змаганнях, наприклад: Гран-прі, у відкритому  чемпіонаті Чернігівської області, у відкритому чемпіонаті ДЮСШ «Україна», у відкритому чемпіонаті України.

За участь у змаганнях я маю 15 медалей і більше 50-ти грамот, якими  завдячую своєму тренеру, наставнику Лагунковій Наталії Михайлівні.

Я і далі займаюся в своє задоволення та прагну знову з’явитися на біговій доріжці та відчути ці емоції.»

Секція «Баскетбол»

Баскетбол – це не просто популярний вид спорту, але і захоплюючий спосіб розвитку тіла, виховання характеру і сили духу. Метою цієї командної гри є оволодіння м’ячем і кидки в корзину суперника, в той час як інша команда намагається перешкодити цьому. Процес гри в баскетбол насичений великою кількістю спеціальних прийомів, що потребують технічних і тактичних навичок, а дух суперництва забезпечує бурхливий інтерес учасникам матчу. Виховна функція гри в баскетбол багато в чому залежить від дотримання дисципліни та регулярності тренувань.

Секція «Волейбол»

Волейбол — це спортивна командна гра, яка розвиває у гравців витривалість, швидкість реакції, рухливість, координацію і, в цілому, загальний фізичний стан, Також волейбол є засобом не тільки фізичного розвитку студентів, а й  їх активного відпочинку.

Секція «Футбол»

Футбол — гра загальнодоступна і має більше прихильників, ніж інші види спорту. Футбол безперечно, відноситься до тих засобів фізичного виховання, які найбільш суттєво впливають на всебічний розвиток людини. Завдяки грі у футбол, студенти розвивають такі якості, як: швидкість, силу, спритність, гнучкість, витривалість.

 

ФІЗКУЛЬТУРНО-ОЗДОРОВЧІ ЗАХОДИ ТА СПОРТИВНО-МАСОВА РОБОТА

День здоров’я

Олімпійський урок

Веселі старти

Спортивний тімбілдінг

ЗУСТРІЧ З ОЛІМПІЙЦЯМИ


Наша гордість


Жмурко Анна – студентка Коледжу економіки і технологій ЧНТУ в 2015-2018 н. р., майстер спорту з легкої атлетики, чемпіонка України з бігу на 800 м, учасниця чемпіонату Європи 2018 року в юніорському віці, 4-те місце на міжнародному чемпіонаті Балканських легкоатлетичних федерацій, багаторазова чемпіонка України на 3000 м  бігу з перешкодами.


Дятлова Юлія – вихованка Лагункової Н.М.,  керівника фізичного виховання ВСП «ФКЕТ НУ «Чернігівська політехніка», кандидат у майстри спорту з легкої атлетики. Закінчила коледж з відзнакою , здобувши спеціальність технік-технолог харчової промисловості, багаторазовий переможець всеукраїнських та міжнародних змагань з легкої атлетики, чемпіонка України з бігу на 800 м

 


Песоцька (Ващенко) Марія – випускниця Коледжу економіки і технологій ЧНТУ, кандидат в майстри спорту України з легкої атлетики, чемпіонка України серед юніорів у приміщенні на дистанції 2000 м з перешкодами, багаторазова призерка чемпіонатів України з бігу на 3000 м з перешкодами серед молоді та дорослих.


Алескеров Кенан Халід огли – випускник Коледжу економіки і технологій ЧНТУ,майстер спорту України з панкратіону, 10 разовий чемпіон України з бразильського джиу-джитсу, чемпіон України з ММА


Кривоус Нікіта — випускник Коледжу економіки і технологій ЧНТУ, майстер спорту України з кікбоксингу, чемпіон світу зкікбоксингу серед юнаків —     багаторазовий чемпіон обласних змагань —     чемпіон України зкікбоксингу.

 


Протченко Дар’я – студентка ВСП «ФКЕТ НУ «Чернігівська політехніка», кандидат у майстри спорту з веслування на байдарках і каное: —     багаторазова чемпіонка області з веслування —     чемпіонка України з веслування (м. Дніпро) —     чемпіонка зональних змагань (м. Київ).


Лукаш Нікіта – студент ВСП «ФКЕТ НУ «Чернігівська політехніка» спеціальності 075 Маркетинг. Спортивні досягнення: —     чемпіон області, чемпіон міста з волейболу в складі збірної  коледжу —     чемпіонат України (4 місце) —     чемпіонат ім. Затворницького (5 місце) —     чемпіонат ім. Кузнєцова (3 місце) —     міжнародний турнір пам’яті героїв Чорнобиля (2 місце) —     турнір присвячений Дню захисників України (3 місце) —     турнір присвячений 60-річчю ДЮСШ.

 

 

 

 

 


Радчук Марк — студент ВСП «ФКЕТ НУ «Чернігівська політехніка» спеціальності 181 Харчові технології, чемпіон міста з волейболу в складі збірної  коледжу, чемпіон району та області з волейболу.


Макаренко Єгор — студент ВСП «ФКЕТ НУ «Чернігівська політехніка» спеціальності 075 Маркетинг. Спортивні досягнення: — багаторазовий чемпіон області з біатлону — призер чемпіонату України з біатлону — учасник міжнародних змагань з біатлону серед юнаків


Ковгаров Денис — студент ВСП «ФКЕТ НУ «Чернігівська політехніка» спеціальності 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність, чемпіон України з велоспорту, призер крос-кантрі м. Харків (2 місце).