1-780x400

Перша кураторська година

Нас, покоління ХХI століття, хвилює майбутнє планети. Ми прагнемо миру та мріємо, щоб не було вбивств, щоб не гриміли постріли, не лилася кров.

У всіх академічних групах Коледжу економіки і технологій ЧНТУ  відбулась перша кураторська година, яка була присвячена проблемам миру нашої країни. У групі ХТ-3 (куратор Алісеєнко А.І.) кураторська година пройшла під гаслом «Україна бажає миру!».

Студенти групи ХТ-3 мали змогу обґрунтувати необхідність збереження миру в усьому світі, розкрити взаємозв’язки участі у відстоюванні миру й готовності до захисту рідної землі. Студенти  проаналізували події, факти, історичні явища, які засвідчують приналежність України до мирної нації.

Студенти звернулися до старослов’янської абетки, у якій кожна буква-слово містить смислове ядро, і з’ясували, що  під словом «мир» наші предки розуміли:

М – мислите – дуже важлива буква-слово, що означає «думати», «міркувати», «мислити».

И – іже – буква, зміст якої можна виразити словами «якщо» і «коли». Також використовувалась у значенні сполучника «і».

Р – рци – це давньослов’янська буква, яку ми знаємо сьогодні як букву Р: «говори, прорікай, читай уголос».

Отже, «думки й мова» – два ключі до розшифрування поняття «мир». А враховуючи той факт, що стародавні слов’яни бачили послання в кожному слові, то й ми можемо скласти такі фрази: «Духовно мисліть і мовте», або «Думайте, коли говорите». Отже, мир починається в думках кожної людини.