Снимок-экрана-36-780x400 (1)

Тиждень природничих наук

12 по 16 квітня 2021 року викладачі циклової комісії загальноосвітніх дисциплін проводили у Коледжі тиждень «Природничих наук» на тему: «Всесвіт. Життя. Розум».

 У зв’язку з карантинними заходами у місті та країні, усі заходи відбувалися з використанням дистанційних технологій, але це не стало перешкодою для отримання нових знань та позитивних емоцій.

Тиждень почався з Всесвітнього дня космонавтики, який в усьому світі відзначають 12 квітня, тому і було запропоновано тему «Всесвіт. Життя. Розум».

Згідно тематики викладач Савенко І.В. разом зі студентами першого курсу підготували ще до початку тижня  інформаційні газети, в яких показали історію науки, цікаві наукові факти, роль людини в наукових досягненнях, необхідність науки в існуванні людини, цілі й завдання перед людством для подальшого існування цивілізації.

13 квітня  викладач Бурдюгова С. І. зі студентами здійснили віртуальну – екскурсію до Національного музею космонавтики імені С. П. Корольова, що знаходиться у місті Житомир. Це єдиний музей космонавтики в Україні. Студенти мали змогу познайомитися з експозиціями «Космос» та «Меморіальний будинок музей С. П. Корольова».

 

Серед експозиції «Космос» неабиякий інтерес студентів викликали  спускний апарат космічного корабля «Союз», макет спускного апарату космічного корабля «Восток», макети «Лунохода – 2», польотні речі космонавтів та космічна їжа.

Інша експозиція «Меморіальний будинок — музей С. П. Корольова», у якому представлена експозиція про життєвий і творчий шлях видатного конструктора.

Щиро дякуємо авторам створеного віртуального музею за можливість пізнати основні моменти розвитку космонавтики та доторкнутися до історичних об’єктів навіть віртуально.

Крім того студенти  розв’язували ребуси на тему «Всесвіт». Були визначені переможці. Найкраще з цим завданням справилися Бондаренко Антоніна, Почкай Катерина, Карпусь Людмила, Гудзевата Дар’я, Лозова Кароліна, Вовк Карина та Кобижча Ангеліна.

14 квітня серед студентів І-ІІ курсів було проведено конкурс фотографії «Моє мирне небо». Багато студентів прийняло участь у конкурсі і поділилися яскравими, різноплановими фотографіями зі свого архіву.

Переможцями конкурсу фотографій було обрано:

1 місце – Єременко Арсен (ЕП – 8)

2 місце  — Коробко Вікторія (ПТБ — 6)

        Бандура Христина (СР – 7)

        Мосіч Тетяна (СР – 7)

3 місце – Гурський Даніел (ХТ – 8)

        Назаренко Вадим (ЕП – 9)

        Терещенко Діана (ФБС – 8)

Фото Єременка Арсена

Фото Коробко Вікторії

Бандури Христини

Фото Мосіч Тетяни

Фото Терещенко Діани

Фото Гурського Даніела

Фото Назаренка Вадима

До Всеукраїнського Дня Довкілля викладач Овсієнко А. В. провела он-лайн презентацію проєктів групи ХТ-8, під гаслом : «Збережи довкілля — збережи свій дім». Найкращими проєктами стали роботи студентів: Марлян Єлизавети — «Сортування сміття — це шлях до кращого життя» та Парган Валерії — «Збережемо довкілля».

15 квітня у рамках проведення тижня природничих наук, а також відзначення Дня довкілля викладачами Савенко І. В., Бурдюговою С.І. та Овсієнко О.В. була організована і проведена студентська онлайн-конференція «Інтелект не знає меж».

На конференції були розкриті актуальні питання, що хвилюють людство.

Учасники конференції обговорили широке коло проблем, які стосуються людства та науки, зокрема питання походження життя на Землі, значення та досягнення людей, які ввійшли в історію науки, розглянули перспективи розвитку космічних досягнень в Україні, винаходи сучасності, які полегшують господарську діяльність людини.

Із доповідями виступили:

Назаренко Вадим (студент групи ЕП – 9) «Гіпотези виникнення життя на Землі»;

Бойко Вероніка (студентка групи ПР – 12) «Пол Наїм Берг. Прожити в насолоду чи віддатися науці?»

Лошак Оксана (студентка групи СР – 8) «Фредерік Сенгер – біохімік, двічі лауреат Нобелівської премії»

Колесник Катерина (студентка групи ХТ – 7) «Україна – космічна держава»

Вовк Тетяна (студентка групи ХТ – 7) «Сучасні методи очищення атмосфери»

Андреєва Аліна (студентка групи ХТ – 7) «Штучний інтелект: за та проти в сучасному світ»

Літвин Катерина (студентка групи ХТ – 7) «Ілон Маск – історія успіху»

Гурська Тетяна (студентка групи ХТ – 7) «Сучасні методи очищення атмосфери».

Доповіді студентів містили сучасну та актуальну інформацію. За підсумками конференції учасники зробили висновок, що світ не стоїть на місці. З’являються нові ідеї, технології, які урізноманітнюють життя людей. Ми щиро віримо, що наші студенти у майбутньому стануть справжніми інтелектуалами та висококласними спеціалістами у своїй галузі, і бажаємо їм наполегливості у досягненні цілей.

Отже, підсумком проведення роботи зі студентами можна залишити слова, якими було підписано фотографію неба однієї зі студенток:

«Необхідно жити та радіти кожному дню. Прокинувся, відкрив очі, подивився у вікно та посміхнувся. Адже попереду ще один новий день, наповнений можливостей. І лише від тебе залежить, як ти проживеш та що встигнеш за наступні 1440 хвилин, або проіснуєш чергові 24 години…»