zastavkatema-780x400

207-річниця від Дня народження великого Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка

Українці всього світу 09 березня 2021 року відзначали 207-річницю від Дня народження великого Кобзаря  та Пророка – Тараса Григоровича Шевченка. Щороку студенти та викладачі нашого коледжу згадують «незлим тихим словом» Генія, що силою свого поетичного слова й досі актуальний, хвилюючий, пророчий…

Варто згадати хоча б такі рядки поета:

Борітеся – поборете!
Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая!

https://drive.google.com/file/d/1KeGRGnzgQkW5q-09vdNLSMV_uD4PiZq0/view

Або чи втратили актуальність такі рядки Шевченка? Шкода, але ні…

Доборолась Україна до самого краю.
Гірше ляха свої діти її розпинають…

Не можна не пам’ятати й таких Шевченкових рядків з його послання, як-от:

Учітесь, читайте,
І чужому научайтесь,
Й свого не цурайтесь.

… Якби вивчились так, як треба,
То й мудрость би
 була своя.

 

https://drive.google.com/file/d/12XvSi8cqNA3YN2mb0cxJfCN5ATOJm8H0/view 

До дня народження Т.Г. Шевченка куратори академічних груп проводили тематичні виховні години, викладачі-предметники — тематичні диктанти на заняттях з мови (Рондар І.А.); повторювали, виразно читаючи та аналізуючи, ті твори митця, які входять у програму ЗНО-2021, виконували творчі завдання, складали сенкани  на заняттях з літератури (Сергеєва С.П.).

Студенти перших і других курсів готували лепбуки та буктрейлери за творчістю Тараса Шевченка та сюжетами його культових поетичних творів. Найкращий лепбук створила студентка групи ФБС-8 Костюк Анна,  а групи ПР-12, СР-8, ХТ-6, ХТ-8 продемонстрували майстерність оволодіння комп’ютерною грамотністю в процесі створення буктрейлерів.

https://drive.google.com/file/d/1Csu7HnGlahF_qLMQlt6LaO3J5gSADl7H/view

Слід також відзначити групи ХТ-5, ГР-9, ЕП-9, ФБС-8, ГР-7, ГР-8, які креативно підійшли до підготовки стіннівок, що довгий час прикрашали коридори нашої альма-матер.

Отже, Шевченківський тиждень відбувся. Сподіваємося, що пам’ять про  «велетня у царстві людської культури», співця України, захисника поневоленого українського народу буде жити у серцях молоді, проростатиме там добрими справами, любов’ю до Батьківщини, жагою до нових знань.