6 травня 2025 року в коледжі відбулась ІІІ Науково-практична конференція «Планета. Життя. Розум»
У квітні люди всієї планети відзначають День Землі. Цей день став загальнолюдським символічним святом виявленням любові до нашогоспільного дому та турботи про нього. Наша конференція об’єднала здобувачів освіти та викладачів, щоб обговорити найбільш актуальні питання екології та взаємодії людини з природою. Учасники працювали за трьома напрямками:
1.Інформаційні технології у вивченні та збереженні біорізноманіття.
Декан Катерина під керівництвом Ющенко Ірини Миколаївни глибоко розкрила темувикористання дронів для дослідження біорізноманіття. Кезля Вероніка під керівництвом Шумської Ірини Володимирівни проаналізувала екологічну політику держави щодо охорони та збереження довкілля.Дослідження були глибокі та змістовні.
2.Природа в культурі та мистецтві.
Качна Аліна під керівництвом Левицької Марини Вікторівни розкрила проблему вирубки лісів та її відображення у творах зарубіжноїлітератури. Сокирко Софія під керівництвом Рондар Ірини Анатоліївни досліджувала походження та значення фразеологізмів в природі, культурі та мистецтві. Борзіло Марія під керівництвом Бєлявської Оксани Олександрівни проаналізувала твір Ольги Кобилянської «Битва» та узагальнила тему життя як боротьби.
3.Соціально-екологічні аспекти взаємодії людини з природою.
Дубина Денис та Ширай Данило разом з Казіміровою Мариною Валеріївною дослідили вплив на організм людини переведення годинників на літній час.
Шкляр Аліна, Романенко Софія під керівництвом Смаглюк Аліни Олександрівни довели, що екологічні ініціативи в готельно-ресторанному секторі Чернігівщини можуть стати потужним інструментом для збереження біорізноманіття та розвитку сталого туризму в регіоні.
Проблема війни сьогодні є для нашої країни страшним викликом в тому числі і для екології. Василець Оксана під керівництвом Ільченка Анатолія Григоровича звернули увагу на мінну небезпеку. Під керівництвом Єрмоленко Оксани Олександрівни Трухан Віолетта дослідила вплив військових дій на екосистеми, а Бур Софія та Коваль Марія розповіли про інтеграцію екологічної свідомості та волонтерської діяльності з метою допомоги ЗСУ.
Степаненко Олена під керівництвом Бурдюгової Світлани Іванівни дуже цікаво представила приклади того, як клімат і людина змінюють природний баланс. А проблему відновлення земельних ресурсів глибоко проаналізувала Качна Аліна під керівництвом Сокол Юлії Федорівни.
Доценко Ольга під керівництвом Ілляшенко Людмили Олександрівни дуже цікаво представили особливості народної традиційної великодньої випічки та дослідила сучасні її технології. Було доведено, що сьогодні дослідження нутриціології відкривають нові горизонти для адаптації традиційних рецептів. Також було проведено експерименти з розробки технологічних карток для різних видів пасок, враховуючи принципи здорового харчування.
Дуже приємно відзначити високий рівень підготовки учасників конференції, плідну співпрацю викладачів зі здобувачами освіти в плані добірки матеріалів, підготовки презентацій, оформлення тез. Всі учасники конференції проявили особисту зацікавленість темами, глибоку обізнаність у висвітлених питаннях та продемонстрували наукову компетентність, здібності висловлювати свою думку та робити узагальнення.
Отже, всі учасники конференції мали можливість згадати про те, що екологічні виклики, з якими стикається світ — зміна клімату, забруднення довкілля, втрата біорізноманіття —вже не є абстрактними поняттями. Вони торкаються кожного з нас. В Україні ці виклики посилюються ще й наслідками війни, що руйнує не лише людські долі, а й природне середовище.Кожен з нас має важливе завдання перед собою —зберегти та захистити нашу Землю для майбутніх поколінь.