изображение_viber_2023-02-06_12-20-55-358

Семінарське заняття на тему «Пізнавальне та прикладне значення фізико-географічних досліджень» в групах ЕП-10, ФБС-9, ГР-11,ГР-12, ХТ-11, ПР-13, ПР-14, ПТБ-7, СР-9

Протягом 23-27 січня 2023 року  з предмету «Природничі науки. Географія» викладачем Бурдюговою С. І. серед здобувачів освіти ІІ курсу було проведено семінарське заняття на тему «Пізнавальне та прикладне значення фізико-географічних досліджень». Студенти груп ЕП-10, ФБС-9, ГР-11,ГР-12, ХТ-11, ПР-13, ПР-14, ПТБ-7, СР-9 активно та креативно підійшли до семінарського заняття. Вони підготували проєкти, презентації, доповіді на запропоновані теми.

Найбільш популярними напрямками над якими працювали здобувачі освіти  були:

Структура сучасної фізичної географії. Її роль у формуванні природничо-наукової картини світу.

Сучасні напрямки географічних досліджень. Серед яких розкриті питання   космічного землезнавства, екологічних досліджень, досліджень Світового океану, досліджень в Антарктиді.

Внесок видатних персоналій у розвиток фізико-географічних знань. Здобувачі освіти детально розповіли про подорожі, досягнення видатних мандрівників, які відіграли важливе значення у фізико-географічних дослідженнях Землі. Було зосереджено увагу на досягненнях Роберта Пірі, Руаля Амундсена, Едмунда Хілларі,  Жака Пікара, Дональда Уолша та Жака-Ів Кусто.

Особливу увагу було приділено внеску українських видатних вчених у розвиток фізико-географічних ідей П. Чубинського, П. Тутковського, С. Рудницького, В. Кубійовича.

Семінарське заняття у кожній із груп пройшло цікаво та інформативно. Здобувачі освіти висловлювали судження про внесок видатних персоналій у розвиток фізико-географічних ідей, теорій, методів та вміло оцінювали  пізнавальне та прикладне значення фізико-географічних знань; визначали їхню роль у формуванні природничо-наукової картини світу.