Зовнішнє незалежне оцінювання (НМТ)

Посилання на сайти


НМТ 2025


Нормативна база

Щоб забезпечити реалізацію українською молоддю, яка перебуває за кордоном, свого права на вступ до вітчизняних вишів, національний мультипредметний тест (НМТ) у 2025 році буде проведено й поза межами України.

Протягом останніх тижнів Міністерство освіти і науки України, Український центр оцінювання якості освіти та Донецький і Херсонський регіональні центри оцінювання якості освіти провели неймовірну кількість годин за перемовинами, консультаціями й різноманітними погодженнями з міністерствами освіти, представниками неурядових освітніх організацій інших держав, а також із посольствами України в них щодо можливості провести НМТ за кордоном. Хочемо подякувати всім партнерам, які відгукнулися на наш запит про підтримку!

Наразі підтверджено домовленості щодо проведення НМТ у таких країнах: Азербайджан, Бельгія, Болгарія, Велика Британія, Грузія, Данія, Естонія, Італія, Ірландія, Іспанія, Канада, Латвія, Литва, Люксембург, Молдова, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, США, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія і Швеція.

Зауважимо, що перемовини з окремими закордонними установами / організаціями ще тривають. Сподіваємося, що кількість локацій, де відбуватиметься оцінювання, зросте.

Під час основного періоду реєстрації, який розпочнеться 6 березня й триватиме до 3 квітня включно, вступники, які планують проходити тестування за кордоном, матимуть змогу вибрати з наданого переліку найзручніший для доїзду населений пункт.

Попри те, що перелік міст для проходження НМТ може стати дещо більшим, ми не радимо зволікати з реєстрацією. Натомість просимо вступників найближчим часом вибрати із запропонованого переліку найближче місто. Якщо згодом з’явиться більш зручна локація, ви зможете до 8 квітня 2025 року включно змінити реєстраційні дані й вибрати населений пункт, що розташований ближче до вашого місцеперебування на час проведення НМТ. Про нові локації ми повідомлятимемо на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Наголошуємо, що за кордоном ми маємо обмеження щодо кількості осіб, які можуть взяти участь в НМТ. Тому в разі вичерпання доступних місць у певному населеному пункті певної країни він стане недоступним для вибору. Зверніть також увагу, що деякі локації будуть доступними тільки в межах додаткової сесії НМТ.

Зауважимо, що НМТ за кордоном буде проведено так само, як і в Україні, тобто в спеціально обладнаних тимчасових екзаменаційних центрах, де з учасниками працюватимуть українськомовні педагоги, підготовлені Українським центром оцінювання якості освіти. А отже, вступні випробування традиційно відбуватимуться на засадах прозорості та справедливості ー незалежно від того, де саме учасники їх проходитимуть.

Стежте за новинами на нашому сайті ー і не пропустите жодної важливої інформації щодо реєстрації для участі в НМТ та проведення тестування.

 


Реєстрація для участі в НМТ триватиме протягом 6 березня 3 квітня. З-поміж обов’язкових документів, копії яких потрібно завантажити під час реєстрації, є документ, що підтверджує інформацію про освіту.

 

Для цьогорічних випускників це довідка з місця навчання, у якій має бути зазначено: «він (вона) у 2025 році завершує здобуття повної загальної середньої освіти в (назва закладу освіти)». Довідка, у якій напишуть іншу фразу (наприклад: «він (вона) навчається в (клас) в (назва закладу освіти)») або не зазначать номера й дати її видавання, не буде підтвердженням факту здобуття особою повної загальної середньої освіти у 2025 році і стане підставою для відмови в реєстрації.

ДОВІДКА ІЗ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

Ті вступники, які в поточному році здобудуть повну загальну середню освіту (еквівалентну курсу повної загальної освіти в Україні) у закордонному закладі освіти, мають завантажити копію нотаріально засвідченого перекладу довідки з місця навчання (із закордонного закладу освіти), у якій буде зазначено: «він (вона) завершує здобуття повної загальної середньої освіти у 2025 році в (назва закордонного закладу освіти)».

 

Цьогоріч розширено перелік документів про освіту для випускників минулих років. Відтак учасники цієї категорії мають завантажити до персонального кабінету один із таких документів: документ про повну загальну середню освіту, документ про здобутий  освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста, документ про здобутий освітньо-професійний ступінь фахового молодшого бакалавра, документ про здобутий ступінь вищої освіти, виписка з Реєстру документів про освіту ЄДЕБО, яка  підтверджує наявність у ньому одного із зазначених документів про освіту. Потенційні учасники НМТ можуть самостійно завантажити сканкопію / фотокопію одного з документів про освіту, де буде зазначено його назву, серію (за наявності), номер, прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) власника, інформацію про здобуття відповідної освіти. Передати копію цифрового документа про освіту можна також за допомогою застосунку Дія.

 

Вступники, які раніше здобули повну загальну середню освіту в закордонному закладі освіти (еквівалентну курсу повної загальної освіти в Україні), мають завантажити копію відповідного документа. Якщо документ оформлено іноземною мовою, необхідно додати нотаріально засвідчений його переклад.

Із вимогами до завантаження сканкопій / фотокопій документів рекомендуємо ознайомитися https://ips.ligazakon.net/document/view/RE43639?an=166


Основні засади процесу реєстрації для участі у вступному випробуванні на бакалаврські програми, зокрема створення персонального кабінету й унесення в ньому даних та інформації, визначено Порядком реєстрації осіб для участі в національному мультипредметному тесті у 2025 році.

З’ясуймо, що потрібно знати, щоб успішно зареєструватися для участі в національному мультипредметному тесті (НМТ). Основний період реєстрації триватиме з 6 березня до 3 квітня 2025 року.

6 березня на сайті Українського центру оцінювання якості освіти стане доступним спеціальний сервіс, за допомогою якого потенційні учасники НМТ матимуть змогу створити персональний кабінет. Це можна зробити автоматично за допомогою застосунку Дія або ж шляхом заповнення форми в реєстраційному сервісі.

Після створення персонального кабінету в ньому потрібно буде виконати такі дії:

  • зазначити реєстраційні дані(контактну інформацію, категорію «випускник поточного року» або «випускник минулих років», відомості про заклад освіти (для випускників поточного року), у разі потреби поставити відмітку про проходження НМТ під час додаткових сесій, указати на потребу створення особливих (спеціальних) умов), вибрати із запропонованих переліків навчальний предмет на вибір і населений пункт в Україні або за кордоном, де учасник / учасниця планує  перебувати в дні проведення НМТ, а також мову складання предметів сертифікаційної роботи;
  • завантажити сканкопіїта/або фотокопії реєстраційних документів (їх перелік програма визначить автоматично відповідно до способу створення персонального кабінету і внесених реєстраційних даних);
  • підтвердити бажання взяти участь в НМТі надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру оцінювання якості освіти, натиснувши на відповідну кнопку в сервісі.

Зупинімося докладніше на тому, дані яких документів потрібно зазначати під час реєстрації.

Якщо потенційні учасники НМТ під час створення персонального кабінету виберуть опцію «Створити за допомогою Дії», то їхні персональні дані буде заповнено автоматично. Для цього достатньо через Дію надіслати копію цифрового документа (ID-картки або закордонного паспорта). У такому разі не потрібно буде вручну вводити персональні дані й завантажувати сканкопії паспорта та картки платника податків.

Створюючи персональний кабінет самостійно, потенційні учасники НМТ в спеціальному сервісі вказують особисті дані (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), число, місяць і рік народження), вибирають з переліку тип паспортного документа або іншого документа, що посвідчує особу, і зазначають його дані. Якщо це паспорт книжечка, то потрібно вказати його серію і номер, якщо це ID-картка — тільки номер.

Також потрібно увести реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП), а в разі його відсутності поставити в реєстраційній формі відповідну позначку. У 2025 році з’явилася можливість вказувати (за наявності) унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (ЄДДР).

До обов’язкових реєстраційних документів належить і документ, що підтверджує інформацію про освіту. Відповідно обов’язковими для завантаження будуть копії:

  1. паспортного документа або іншого документа, що посвідчує особу, на підставі якого здійснюють реєстрацію. У разі неможливості завантаження сканкопії або фотокопії документа, що посвідчує особу, вступники замість нього можуть завантажити сканкопію (фотокопію)довідки з ЄДДР / витягу із реєстру територіальної громади, що містить інформацію про відповідний документ, що посвідчує особу, інформацію про який внесено в персональному кабінеті;
  2. документа, що підтверджує внесену інформацію про  РНОКПП: картка платника податків, або паспорт громадянина України, до якого внесено дані про РНОКПП, або свідоцтво про народження, до якого внесено дані про РНОКПП, або довідка про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи – платника податків, абодовідка про внесення відомостей до ЄДДР, або витяг із реєстру територіальної громади;
  3. документа, що підтверджує інформацію про освіту:
  • для цьогорічних випускників– копія довідки з місця навчання, яка підтверджує, що особа завершує здобуття повної загальної середньої освіти у 2025 році;
  • для випускників минулих років– копія одного з таких документів: документа про повну загальну середню освіту, документа про здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста, документа про здобутий освітньо-професійний ступінь фахового молодшого бакалавра, документа про здобутий ступінь вищої освіти, виписки з Реєстру документів про освіту ЄДЕБО, яка  підтверджує наявність у ньому одного із зазначених у цьому підпункті документів про освіту.

Для окремих категорій учасників важливою буде ще й така інформація.

Якщо під час вибору навчального предмета із запропонованого переліку учасник / учасниця, заповнюючи реєстраційну форму, вкаже на бажання виконувати завдання сертифікаційної роботи з математики, та/або історії України, та/або біології, та/або географії, та/або фізики, та/або хімії мовою корінного народу або національної меншини, то йому / їй потрібно буде завантажити ще й копію довідки про мову навчання.

Вступники, які в реєстраційному сервісі вказали на потребу створення особливих (спеціальних) умов у ТЕЦ, мають завантажити копію медичного висновку про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання за формою первинної облікової документації № 086-3/о «Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання», затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900. Якщо такого медичного висновку не надано або надано медичний висновок без дотримання вимог законодавства щодо нього, вступника буде зареєстровано для участі в НМТ без створення особливих (спеціальних) умов у ТЕЦ.

Звертаємо увагу на те, що в разі ненадання тих чи тих копій документів або надання копій, що не відповідають вимогам, вступнику / вступниці буде запропоновано усунути недоліки якнайшвидше, але не пізніше ніж до 8 квітня.

Зауважимо також, що Порядком реєстрації осіб для участі в національному мультипредметному тесті у 2025 році визначено, у який спосіб вступники можуть вносити зміни до реєстраційних даних, як подавати заяву про зміну мови завдань або про зміну спецумов, а також як подавати апеляційну заяву на оскарження рішення регламентної комісії в разі відмови в реєстрації.



Український центр оцінювання якості освіти затвердив загальні характеристики  предметних тестів національного мультипредметного тесту (НМТ) 2025 року та схеми нарахування балів за виконання їх завдань.

У 2025 році сертифікаційна робота НМТ міститиме чотири тести, три з яких — обов’язкові, а четвертий — на вибір вступника. Обов’язкові навчальні предмети — українська мова, математика, історія України, а на вибір — українська література, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія, фізика та географія. Предмет, тестування з якого вступник / вступниця бажає пройти на вибір, він / вона має вказати під час реєстрації для участі в НМТ.

Комп’ютерний формат проведення передбачає, що учасник / учасниця всі чотири предметних тести проходитиме в один день у два етапи: перший (120 хвилин) — виконання завдань з української мови та математики, другий (120 хвилин) — виконання завдань з історії України та навчального предмета на вибір.

Тести з української мови, української літератури, історії України, біології, хімії та географії міститимуть по 30 завдань, із математики й фізики – 22 і 20 відповідно, а з іноземних мов (англійської,  іспанської, німецької, французької) – по 32.

Наказом Міністерства освіти і науки України затверджено Календарний план організації та проведення у 2025 році національного мультипредметного тесту (НМТ).

Тестування відбуватиметься під час основних і додаткових сесій. Основні проходитимуть протягом 14 травня – 25 червня; додаткові — 14–25 липня.

Згідно із зазначеним наказом передбачено, відповідно, два періоди реєстрації  для участі в НМТ —  основний та додатковий.

Основний етап реєстрації для участі в основних сесіях НМТ триватиме з 6 березня до 3 квітня включно.

До 8 квітня зареєстровані матимуть змогу в персональних кабінетах внести зміни (вибрати інший предмет додаткового блоку чи змінити населений пункт в Україні / за кордоном, у якому бажають пройти НМТ).

У додатковий період (9–14 травня) матимуть змогу зареєструватися для проходження НМТ під час додаткових сесій особи, які не змогли цього зробити з поважних причин під час основного періоду реєстрації, та ті, хто реєструвалися в основний період реєстрації, але їм було відмовлено в реєстрації. Зміни до реєстраційних даних можна буде внести до 19 травня.

З 4 травня для зареєстрованих учасників основних сесій НМТ з’явиться можливість завантажити зі своїх персональних кабінетів запрошення, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ. Учасники ж додаткових сесій матимуть змогу це зробити з 11 липня. З міркувань безпеки ми не публікуватимемо інформації про те, де на території України відбудуться тестування, ні на сайтах Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, ні на наших офіційних сторінках у соцмережах. Наполегливо рекомендуємо учасникам не розголошувати, де й коли проходитиме тестування, адже від цього може залежати безпека і їхня, і організаторів НМТ.

Інформацію про результати основних сесій НМТ за шкалою 100–200 балів буде розміщено в персональних кабінетах учасників до 4 липня, додаткових – до 30 липня.

Опанування обсягу потрібних знань із певного предмета НМТ під час підготовлення до тестування — лише частина успіху. Добре впоратися і, головне, не розгубитися на іспиті допоможе практикування в проходженні тестів минулих років.

Потренуватися виконувати завдання різних форм, навчитися правильно позначати відповіді на них — у цьому помічною стане освітня платформа «Всеукраїнська школа онлайн», де для розширення можливостей підготовки потенційних учасників до НМТ 2025 року доступні тренувальні варіанти предметних тестів.

За основу взято тести з української мови, української літератури, математики, історії України, іноземної мови (англійської, іспанської, німецької, французької), біології, фізики, хімії та географії, що «відпрацювали» на НМТ-2024 й оприлюднені в офіційному звіті разом із психометричними характеристиками завдань. Для зручності завдання цих тестів адаптовано відповідно до можливостей освітнього ресурсу.

Щоб скористатися навчально-тренувальним потенціалом «Всеукраїнської школи онлайн», ви маєте бути зареєстрованим її користувачем. Тож за потреби створіть обліковий запис тут.

Потім перейдіть до вкладки  «Курси» й виберіть навчальний курс для 10 чи 11 класу. Після цього відкрийте вкладку «НМТ-2024: перший варіант» або «НМТ-2024: другий варіант», натисніть на «Переглянути курс», далі — на «Зареєструйтеся» — у такий спосіб ви отримаєте повний доступ до курсу для перегляду й виконання тестових завдань.

Нагадаємо, що кожен учасник проходитиме НМТ в один день у два етапи, які триватимуть по 120 хвилин, з перервою між ними у 20 хвилин. НМТ міститиме завдання з чотирьох навчальних предметів: з трьох обов’язкових — української мови, математики та історії України, і одного на вибір — української літератури, або іноземної мови (англійська, іспанська, німецька, французька), або біології, або фізики, або хімії, або географії.

Працюючи на платформі «Всеукраїнська школа онлайн», ви матимете змогу скомпонувати з предметних тестів свій варіант НМТ й повправлятися у виконанні його завдань.

Як під час проходження тренувальних тестів, так і на реальному випробуванні ви зможете вибирати послідовність виконання завдань, за потреби повертатися до того чи того завдання, змінювати варіант відповіді. Також зможете скористатися довідковими матеріалами з математики, фізики та хімії, розміщеними в онлайн-тестувальнику. Зауважимо, що на платформі «Всеукраїнська школа онлайн» часового обмеження для виконання тестових завдань немає, тож ви самостійно маєте подбати про визначення тривалості проходження тестів, щоб створити для себе максимально реальні умови тестування.

А як же бути з результатами? Після завершення роботи ви зможете переглянути індивідуальний звіт про свої успіхи, звернувшись до закладки «Прогрес». Тут ви дізнаєтеся, скільки тестових балів вам удалося набрати з максимально можливих за виконання завдань з кожного предмета НМТ, де припустилися помилки і яку тему варто повторити або доопрацювати, щоб надолужити прогалини. Погодьтеся: це і зручно, і корисно.

Нагадаємо, що на платформі «Всеукраїнська школа онлайн», минулого року стали доступними демонстраційні варіанти предметних тестів НМТ 2024 року, а також  перший і другий тренувальні варіанти предметних тестів 2023 року. Їм теж доцільно приділити час.

Окремо зазначимо, що оприлюднені тренувальні предметні тести НМТ-2024, крім потенційних учасників, можуть стати в пригоді й учительству, адже в розділі 3 тому ІІ звіту репрезентовано статистичні та психометричні характеристики відповідних предметних тестів. Ознайомившись із цією інформацією, педагоги матимуть широке коло можливостей для аналізу прогресу своїх учнів. Наприклад, порівняння відсотка учнів, які впоралися з тим чи тим завданням, із часткою учасників НМТ минулого року, які дали правильну відповідь на нього, може стати підґрунтям для зміщення акцентів у підготовці до НМТ-2025.

 

 

Національний мультипредметний тест (НМТ) у 2025 році заплановано провести протягом 14 травня — 25 липня. Такий період визначено наказом Міністерства освіти і науки України, який набув чинності 27 грудня 2024 року.

Цим наказом також визначено, що його буде проведено у формі комп’ютерного тестування. Окрім цього, ним затверджено перелік навчальних предметів, із яких відбудеться тестування. Так, НМТ міститиме два блоки: основний, до якого увійдуть три обов’язкові навчальні предмети, і додатковий, що міститиме завдання з одного навчального предмета на вибір. Обов’язкові  — українська мова, математика та історія України, на вибір — українська література, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька, французька), біологія, фізика, хімія та географія.

Кожен учасник НМТ проходитиме тестування в один день у два етапи. Під час першого етапу, який триватиме 120 хвилин, потрібно буде виконати завдання з української мови та математики, а під час другого, теж тривалістю 120 хвилин, —  з історії України та навчального предмета на вибір, вказаного під час реєстрації для участі в НМТ. Між етапами буде 20-хвилинна перерва.

 


НМТ 2024


Нормативна база

Наказом Міністерства освіти і науки України затверджено календарний план організації та проведення у 2024 році національного мультипредметного тесту (НМТ).

Тестування проходитиме під час основних і додаткових сесій:

  • основні: 14 травня – 25 червня;
  • додаткові: 11–19 липня.

Відповідно до наказу також передбачено два періоди реєстрації осіб, які бажають узяти участь в НМТ, —  основний та додатковий.

Основний етап реєстрації осіб для участі в основних сесіях НМТ триватиме з 14 березня до 11 квітня включно.

До 15 квітня зареєстрований учасник матиме змогу в персональному кабінеті внести зміни (змінити предмет на вибір на інший чи змінити населений пункт в Україні / за кордоном, у якому він бажає пройти НМТ).

У додатковий період (10–15 травня) матимуть змогу зареєструватися для проходження НМТ під час додаткових сесій особи, які не змогли цього зробити з поважних причин під час основного періоду реєстрації, та ті, хто реєструвався в основний період реєстрації, але їм було відмовлено в реєстрації. Зміни до реєстраційних даних можна буде внести до 19 травня.

З 08 травня для зареєстрованих учасників основних сесій НМТ з’явиться можливість завантажити зі своїх персональних кабінетів запрошення, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ. Учасники ж додаткових сесій матимуть змогу дізнатися про дату, час і місце проведення тестування з 8 липня. З міркувань безпеки ми не публікуватимемо інформації про те, де на території України відбудуться тестування, ні на сайтах Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, ні на наших офіційних сторінках у соцмережах. Наполегливо рекомендуємо учасникам не розголошувати, де й коли проходитиме тестування, адже від цього може залежати безпека і їхня, і організаторів НМТ.

Інформацію про результати основних сесій НМТ за шкалою 100–200 балів буде розміщено в персональних кабінетах учасників до 2 липня, додаткових сесій – до 26 липня.

Фахівці Українського центру оцінювання якості освіти підготували демонстраційні варіанти предметних тестів — складників національного мультипредметного тесту (НМТ). З ними можна ознайомитися у відповідній рубриці.

Для розширення можливостей підготовки потенційних учасників до національного мультипредметного тесту (НМТ) 2024 року фахівці Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) підготували тренувальний варіант предметних тестів.

За основу взято тести, що «відпрацювали» на НМТ-2023 й оприлюднені в офіційному звіті разом із психометричними характеристиками завдань. Відтепер для зручності використання цих тестів як тренувальних добірки завдань з української мови, математики, історії України, іноземної мови (англійської, іспанської, німецької, французької), біології, фізики та хімії подано в окремих pdf-файлах. Крім того, ці тести розміщено на платформі «Всеукраїнська школа онлайн».

Для того щоб скористатися платформою, спочатку створіть обліковий запис на ній (якщо ще не зареєстровані). Потім перейдіть до вкладки  «Курси» й виберіть навчальний курс для 10 чи 11 класу. Після цього відкрийте вкладку «НМТ-2023: перший варіант», натисніть на «Переглянути курс», а потім — на «Зареєструйтеся» — у такий спосіб ви отримаєте повний доступ до курсу для перегляду й виконання тестових завдань.

Радимо не втрачати нагоди, бо, як показує досвід успішних учасників НМТ 2023 року, проходження тестів минулих років є одним з ефективних прийомів підготовки до тестування.

Фахівці Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) підготували ще один варіант тестів, які можна використати як тренувальні в межах підготовки до національного мультипредметного тесту (НМТ) у 2024 році.

Минулого тижня ми повідомляли про нові можливості для підготовки потенційних учасників до НМТ-2024, а саме про перший варіант тренувальних тестів, укладених на основі матеріалів, що були використані на реальному тестуванні у 2023 році. Відтепер став доступний ще й другий варіант.

Добірки завдань, упорядковані на основі тестів, що було оприлюднено в  розділі 4 тому ІІ офіційного звіту за підсумками НМТ-2023, з української мови, математики, історії України, іноземної мови (англійської, іспанської, німецької, французької), біології, фізики та хімії подано в окремих pdf-файлах та розміщено на платформі «Всеукраїнська школа онлайн».

Щоб скористатися платформою:

створіть обліковий запис на ній (якщо ще не зареєстровані);

перейдіть до вкладки  «Курси» й виберіть навчальний курс для 10 чи 11 класу;

відкрийте вкладку «НМТ-2023: другий варіант»;

натисніть на «Переглянути курс», а потім — на «Зареєструйтеся» — у такий спосіб ви отримаєте повний доступ до курсу для перегляду й виконання тестових завдань.

Наразі підтверджено домовленості щодо проведення НМТ у таких країнах: Австрія, Азербайджан, Бельгія, Болгарія, Велика Британія, Грузія, Данія, Естонія, Італія, Канада, Латвія, Литва, Люксембург, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, США, Туреччина, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія і Швеція.

Зауважимо, що перемовини з окремими закордонними установами / організаціями, зокрема з тими, що розташовані у Великій Британії, Ірландії, Іспанії, Молдові, ще тривають. Сподіваємося, що кількість локацій, де відбуватиметься оцінювання, зросте.

Під час основного періоду реєстрації, який розпочнеться з 14 березня й триватиме до 11 квітня включно, вступники, які планують проходити тестування за кордоном, матимуть змогу вибрати з наданого переліку найзручніший для доїзду населений пункт.

Попри те, що перелік міст для проходження НМТ може стати дещо більшим, ми не радимо зволікати з реєстрацією. Натомість просимо вступників найближчим часом вибрати із запропонованого переліку найближче місто. Якщо згодом з’явиться більш зручна локація, ви зможете до 15 квітня 2024 року включно змінити реєстраційні дані й вибрати населений пункт, що розташований ближче до вашого місцеперебування на час проведення НМТ. Про нові локації ми повідомлятимемо на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Наголошуємо, що за кордоном ми маємо обмеження щодо кількості учасників, які можуть проходити оцінювання. Тому в разі вичерпання доступних місць у певному населеному пункті певної країни він стане недоступним для вибору. Зверніть також увагу, що деякі локації будуть доступними тільки в межах додаткової сесії НМТ.

Зауважимо, що НМТ за кордоном буде проведено так само, як і в Україні, тобто в спеціально обладнаних тимчасових екзаменаційних центрах, де з учасниками працюватимуть українськомовні педагоги, підготовлені Українським центром. А отже, вступні випробування традиційно відбуватимуться на засадах прозорості та справедливості ー незалежно від того, де саме учасники їх проходитимуть.

 

 


НМТ 2023


Нормативна база


Реєстрація для участі в основній сесії НМТ триватиме з 3 квітня до 3 травня 2023 року.

Тестування проходитиме у дві сесії:

основна: 5 червня – 23 червня;

– додаткова: 11–24 липня.

НМТ – це комп’ютерний онлайн-тест, що складатиметься з двох блоків – І-й блок основний, до якого увійшли обов’язкові навчальні предмети:

  • українська мова;
  • математика;

ІІ-й блок додатковий, міститиме завдання з навчального предмета, який вступник вибере під час реєстрації:

  • предмет на вибір (історія України, біологія, фізика, хімія, іноземні мови (англійська, французька, німецька, іспанська).

На складання тесту абітурієнти матимуть 180 хвилин. Учасники НМТ можуть самі розподіляти час між блоками.

НМТ відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), створених у населених пунктах як в Україні, так і за кордоном (перелік закордонних міст оприлюднено на сайті УЦОЯО).


Щоб зареєструватися для участі в НМТ, потенційному вступнику потрібно самостійно створити персональний е-кабінет на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти та виконати в ньому такі дії:

  • унести особисті дані й інформацію щодо участі в НМТ;
  • завантажити в електронній формі сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів;
  • підтвердити бажання взяти участь у НМТ;
  • надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру;
  • сформувати Сертифікат НМТ 2023 року.

Копії яких документів знадобляться для реєстрації? Ось перелік:

  1. паспортний документ або інший документ, що посвідчує особу, на підставі якого здійснюється реєстрація для участі в НМТ;
  2. документ, що підтверджує інформацію про освіту: довідка з місця навчання, яка підтверджує, що особа завершує здобуття повної загальної середньої освіти у 2023 році (для цьогорічних випускників), або свідоцтво про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років);
  3. документ, що підтверджує внесену інформацію про реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП): картка платника податків або паспорт громадянина України, до якого внесено дані про РНОКПП.

Підтвердженням факту реєстрації для участі в НМТ є Сертифікат.

Учасники можуть ознайомитися з форматом тестування і попрактикуватися у виконанні завдань за допомогою демонстраційних варіантів всіх блоків НМТ, які оприлюднені на сайті УЦОЯО.

Результат кожного блоку буде переведено в шкалу 100–200 балів. Для отримання результату за шкалою 100–200 з кожного блоку НМТ потрібно набрати не менше ніж 10% від загальної кількості тестових балів за цей блок.

Інформацію про результати основної сесії НМТ за шкалою 100–200 балів буде розміщено на персональних сторінках учасників тестування до 28 червня 2023 року, додаткової сесії – до 29 липня 2023 року.

Для того, щоб увійти на інформаційну сторінку, вступник має на сайті УЦОЯО увести у відповідні поля номер та PIN-код свого Сертифіката.


Презентація НМТ 2023


Відеоінструкція реєстрації для участі в НМТ 2023


 


 ЗНО-2022: РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО РЕЄСТРАЦІЇ

 Путівник учасника ЗНО-2022



НАРАДА ЩОДО ЗНО – 2022

З метою підготовки до організованого проведення у 2022 році державної підсумкової атестації з окремих предметів у формі зовнішнього незалежного оцінювання студентів закладів фахової передвищої освіти, що надають освітні послуги за освітнім рівнем повної загальної середньої освіти 11 листопада 2021 року відбулася онлайн-нарада за участю працівників Київського регіонального центру оцінювання якості освіти та представників, відповідальних за проведення зовнішнього незалежного оцінювання у закладах фахової передвищої освіти. Від ВСП «ФКЕТ НУ «Чернігівська політехніка» на нараді була присутня відповідальна за проведення ЗНО у коледжі Петровська В.О.


2022

Наказом Міністерства освіти і науки України від 2 листопада 2021 року № 1166 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року.

Відповідно до наказу реєстрація осіб для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 1 лютого до 9 березня 2022 року. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 1 березня 2022 року.

До 29 квітня 2022 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.

Тестування основної сесії ЗНО-2022 відбудуться за таким графіком:

Інформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 30 червня 2022 року.

Зауважимо, що в липні Український центр за дорученням Міністерства освіти і науки України підготував три варіанти графіків проведення у 2022 році основної сесії ЗНО. Департаменти освіти і науки переважної більшості обласних державних адміністрацій обрали оптимальним варіантом проведення проєкт, який наразі було затверджено.


ПРОБНЕ ЗНО 2022

Реєстрація для участі у пробному ЗНО-2022 триватиме протягом 5-22 січня 2022 року. Зареєструватися можна буде на сайті Київського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Пробне тестування з української мови, української мови і літератури відбудеться 19 березня, з історії України, з математики, математики (завдання рівня стандарту), з біології, з географії, з фізики, з хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) – 26 березня. У день проведення пробного ЗНО кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета.

Результати пробного ЗНО-2022 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 25 березня з української мови, української мови і літератури, 1 квітня — з інших навчальних предметів.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання є платною послугою для учасників та неприбутковою для організаторів і проводиться за кошти фізичних і юридичних осіб. Вартість тестування буде визначено регіональним центром оцінювання якості освіти до 20 грудня 2021 року.

 

ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ У ФОРМІ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ-2022

Наказом Міністерства освіти і науки України від 5 травня 2021 року №498 урегулювано проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року. Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право за рахунок коштів державного бюджету пройти тести щонайбільше з п’яти навчальних предметів. Загалом зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься з тринадцяти навчальних предметів:

Якщо учасник/учасниця бажатиме скласти більше п’яти навчальних предметів, він/вона зможе зробити це за кошти фізичних і юридичних осіб.

Зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказами Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2018 року №696, від 20 грудня 2018 року №1426, від 04 грудня 2019 року №1513.

Переклад завдань сертифікаційних робіт з історії України, математики (завдання рівня стандарту), математики, біології, географії, фізики, хімії здійснюватиметься кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.

Результати зовнішнього оцінювання із чотирьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації (за шкалою 1–12 балів) за освітній рівень повної загальної середньої освіти для учнів (слухачів, студентів) закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2022 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:

  • українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або української мова і література (субтест “Атестаційні завдання”);
  • математика (за підсумками виконання сертифікаційної роботи з: математики (завдання рівня стандарту) або завдань субтесту “Атестаційні завдання з математики” (для здобувачів освіти, які вивчали математику на рівні стандарту); математики (для здобувачів освіти, які вивчали математику на профільному рівні));
  • історія України (субтест “Період XX – початок XXI століття”) або іноземна мова – за вибором здобувача освіти;
  • один з навчальних предметів (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

Учням, які виберуть для проходження державної підсумкової атестації математику та/або іноземну мову, оцінка ДПА (за шкалою 1–12 балів) буде визначатися залежно від рівня, на якому вони цей навчальний предмет вивчали:

  • для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту та профільного рівня;
  • для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на рівні стандарту, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту.

Відповідно до Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти, 2022 року під час вступу до вишу зараховуватимуть результати зовнішнього незалежного оцінювання 2019-2022 років.

 

2021


Наказом Міністерства освіти і науки України від 30 вересня 2020 року № 1210 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року.

Відповідно до наказу реєстрація осіб для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 1 лютого до 5 березня 2021 року.  Реєстрація для проходження ДПА у формі ЗНО до 1 березня 2021 року.

До 30 квітня 2021 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.

Перелік навчальних предметів, із яких у 2021 році проводиться зовнішнє незалежне оцінювання (Наказ МОН України № 945 09.07.2019 р.)

  • Українська мова
  • Українська мова і література
  • Математика
  • Історія України
  • Біологія
  • Географія
  • Фізика
  • Хімія
  • Англійська мова

Терміни проведення ЗНО 2021 р.

21 травня – хімія

25 травня – англійська мова

28 травня – математика

1 червня – українська мова, українська мова і література

4 червня – історія України

7 червня – фізика

10 червня — біологія

15 червня – географія

ДПА у формі ЗНО

Результати ЗНО із чотирьох навчальних предметів зараховуються як результати ДПА за освітній рівень повної загальної середньої освіти:

  1. Українська мова або українська мова  і література;
  2. Математика;
  3. Історія України або іноземна мова;
  4. Один з навчальних предметів на вибір (історія України, англійська мова, біологія, географія, фізика, хімія).

Інформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 30 червня 2021 року.

Також повідомляємо, що зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказами Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2018 року №696, від 20 грудня 2018 року №1426, від 04 грудня 2019 року №1513.


Презентація по ЗНО — 2021


ЗНО — 2021 (пробне ЗНО)

З 5 січня 2021 року, розпочалась реєстрація для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні. Зареєструватися можна до 19 січня включно на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

Щоб зареєструватися, потрібно заповнити реєстраційну форму, зайти до особистого кабінету учасника пробного ЗНО за логіном і паролем, отриманими під час реєстрації, роздрукувати квитанцію, оплатити послугу проведення пробного ЗНО, за 5-7 днів в особистому кабінеті учасника пробного ЗНО перевірити факт зарахування коштів.

Зважаючи на епідеміологічну ситуацію, учасники/учасниці пробного ЗНО можуть обрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО. Пробне зовнішнє незалежне оцінювання можна скласти з одного з таких предметів:

  • українська мова;
  • українська мова і література;
  • історія України;
  • математика;
  • біологія;
  • географія;
  • фізика;
  • хімія;
  • іноземні мови: англійська, іспанська, німецька та французька.

Тестування відбудуться 10 квітня 2021 року.

У 2021 році кожен учасник/кожна учасниця пробного тестування зможе завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів із цього переліку й пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді у форми на спеціальному сервісі для визначення результатів. Отже, у 2021 році можна буде як ознайомитися з процедурою проведення ЗНО під час пробного тестування з одного з навчальних предметів, так і перевірити рівень своїх навчальних досягнень з усіх інших предметів з переліку.

Результати пробного ЗНО 2021 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі визначення результатів на сайті УЦОЯО, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 16 квітня.

Вартість пробного ЗНО у 2021 році різнитиметься в регіонах і становитиме від 195 до 255 грн. Вартість одного тестування для одного учасника/учасниці оголошено на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.